W 1995 roku został powołany do akademickiej reprezentacji Nigerii w piłce nożnej na Letnią Uniwersjadę w Fukuoce.
W październiku 1997 roku trafił do Polski - w ekstraklasie zadebiutował w1997 roku - został jednym z najlepszych zawodników.
W maju 2000 roku stał się ofiarą jednej z najsłynniejszych afer rasistowskich w historii polskiej ligi. W trakcie rozgrzewki przed meczem 26 kolejki z Zagłębiem, został obrzucany przez miejscowych chuliganów bananami.
Decyzją prezydenta RP otrzymał polskie obywatelstwo.
W grudniu 2000 roku, za 1,7 miliona dolarów – został sprzedany do greckiego klubu sportowego Panathinaikos.
Karierę sportową zakończył w styczniu 2013 roku.
