Walczył w Legionach Polskich podczas I wojny światowej. Dowodził plutonem kawalerii podczas wojny polsko-ukraińskiej w 1918 roku, Był uczestnikiem wojny polsko-bolszewickiej w latach 1919 - 1921 oraz kampanii wrześniowej 1939 roku.
Najbardziej znany jest jednak jako dowódca oddziału partyzanckiego tzw. Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego, działającego od końca września 1939 roku do 25 czerwca 1940 roku pod Kielcami. Jako dowódca oddziału przyjął pseudonim „Hubal”.
Poległ 30 kwietnia 1940 roku w okolicach wsi Anielin.
Pośmiertnie został odznaczony Krzyżem Złotym Orderu Wojennego Virtuti Militari i awansowany do stopnia pułkownika.
