Ta metoda kontroli populacji jest uważana za jedną z lepszych. Zamiast zabijać i zostawiać upolowane szkodniki (kangury potrafią uprzykszać życie rolnikom), polowaniem na nie zajmują się specjalnie przeszkoleni, certyfikowani łowcy którzy mają bardzo precyzyjnie sformułowany kodeks pracy.