Powstanie Warszawskie

Komendant główny AK gen. Tadeusz Komorowski wydał rozkaz zorganizowania odsieczy dla Warszawy.

Na ten apel odpowiedziały jako pierwsze oddziały okręgu kieleckiego w sile ok. 5 tys. żołnierzy i 25 pułk piechoty z okręgu łódzkiego - ok. 800 osób. Wyruszyły też oddziały z innych okręgów z całej Polski ale nie zdołały dotrzeć do Warszawy. Powstańców wsparła też Grupa "Kampinos", która jako jedyne zorganizowane zgrupowanie AK wykonała rozkaz gen. "Bora" i skierowała na Żoliborz ponad 900 uzbrojonych żołnierzy.
Więcej o Powstaniu Warszawskim

Podobne tematy