Pałac Schönbrunn

Od września 1945 roku pałac stał się kwaterą główną brytyjskich sił okupacyjnych, których wiedeński sektor obejmował dwie sąsiadujące ze sobą dzielnice 12 i 13.

Zapobiegło to grabieżom pałacowych dóbr. Oddziały radzieckie, które okupowały te tereny w bitwie pod Wiedniem w kwietniu 1945 roku, w tym przypadku zachowały się wzorowo, nie dewastując i nie rabując.

Więcej o pałacu Schönbrunn

Podobne tematy