Annapurna

Kolejne wejście na Annapurnę odbyło się dwadzieścia lat później, w 1970 roku.

Fragment artykułu 18 ciekawostek o Annapurnie
Dokonała tego brytyjska wyprawa pod kierownictwem Chrisa Boningtona. Na szczyt weszło dwóch uczestników wyprawy. Jeden z uczestników tej wyprawy zginął zasypany przez seraki (elementy lodowca, wielotonowe bryły lodu tworzące się w wyniku pękania lodowca). Uczestnicy tej wyprawy nie wspomagali się tlenem z butli.
Więcej o Annapurnie

Podobne tematy